Wodolot powróci na trasę do Świnoujścia

Kiedyś były obok stateczków białej floty nieodłącznym elementem szczecińskich nabrzeży i umożliwiały szybką i przyjemną podróż nad morze. Kilka lat temu niestety zniknęły. Jest jednak szansa, że wkrótce znów popłyniemy wodolotem do Świnoujścia.

Połączenie między Szczecinem i Świnoujściem planuje uruchomić firma Wodne Przewozy Pasażerskie z Nakła nad Notecią. „Jadwiga” – bo tak nazywa się wodolot, jest właśnie serwisowana, sprawdzana i przygotowywana do odpalenia silników.

Jednostka typu Polesie-11 została wybudowana w 1991 roku na Białorusi. Statek ma 53 miejsca i może się rozpędzić do 80 kilometrów na godzinę.

To nie tylko atrakcja turystyczna, ale przede wszystkim szybki środek transportu. Dla porównania, podróż pociągiem trwa około półtorej godziny, samochodem, gdy trafimy na korki, możemy jechać nawet dwie i pół godziny, a wodolotem dopłyniemy się do Świnoujścia w niecałe 70 minut.

Rejsy odbywać się będą w okolicach dawnego dworca morskiego, przewidywany koszt wycieczki do Świnoujścia to 40 zł (bilet normalny) i 25 zł (bilet ulgowy).

Reporter: Grzegorz Piepke – Radio ESKA Szczecin

Żródłó: szczecin.eska.pl